Haberler

Ana Sayfa / Haberler

haber

8 Aralık 2016 - Perşembe

Üniversitemizde Düzenlenen Temel İlk Okuma-Yazma Kursu'nu Tamamlayan Suriyeli ve Iraklı Mültecilere Sertifikaları Törenle Verildi

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde bir sosyal sorumluluk projesi olarak düzenlenen ve gönüllü Üniversitemiz öğretim elemanı ve öğrencileri tarafından yürütülen, Eskişehir’deki Suriyeli ve Iraklı mültecilere yönelik “Temel İlk Okuma-Yazma Kursu”nu tamamlayanlara sertifikaları Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

 

 

30 kadın ve 30 erkek kursiyere sertifikalarının verildiği törenin açılışında konuşan Proje Koordinatörü Üniversitemiz Rektör Danışmanı Doç. Dr. Figen Çalışkan, geçen yıl Turuncu Etkinlikler kampanyasına destek vermek üzere şehrimize gelen mülteci kadınlarla birlikte “Kadına karşı şiddete hayır!” ve “Savaşa hayır!” dediklerini, bu yıl ise Eskişehir’de yaşayan mülteci kızkardeşlerinin okuma-yazma sertifika töreninde bir araya geldiklerini söyledi. Doç. Dr. Figen Çalışkan konuşmasını Doç. Dr. Hüseyin Anılan ve Doç. Dr. Şengül Anagün başta olmak üzere kursun düzenlenmesine emeği geçen herkese, kurs katılımcılarına ve kendilerini yüreklendiren başta Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen olmak üzere tüm Üniversitemiz yöneticilerine teşekkür ederek tamamladı.

 

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, ülkeler ve milletlerin bazen kara günler yaşayabileceklerini belirtti ve Türkiye olarak kardeşimiz, akrabamız ve dostlarımıza kara günlerinde mümkün olduğunca el uzatmaya çalıştığımızı ifade etti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin de bu doğrultuda üzerine düşeni yapmaya çalıştığını dile getiren Prof. Dr. Hasan Gönen, bundan sonra da kardeşlerine ellerini uzatmaya devam edeceklerini söyledi. Konuşmaların ardından kursiyerlerle kursun düzenlenmesine emeği geçen öğretim elemanı ve öğrencilere sertifikaları Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alparslan Birdane tarafından verildi.   

 

 


İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr