Diş Hekimliği Fakültesi 2024 Mezunlarını Verdi

18 Temmuz 2024 - Perşembe

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 2024 yılı mezunlarını Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verdi. Törene Üniversitemiz Yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Eskişehir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aydemir de katıldı.   

 

Törende mezun öğrenciler adına konuşan dönem birincisi Diş Hekimi Yiğit Alp Can, eğitim süreçleri boyunca sadece meslek bilgisi değil, aynı zamanda sabır, özveri, dayanışma gibi değerleri de öğrendiklerini ve artık mezun oldukları bugün başarı hikâyelerini paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Geleceğin diş hekimleri olarak kendilerini sürekli güncellemeleri gerektiğini belirten Yiğit Alp Can, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlatarak “Herhangi bir amaca ulaşmakla yetinmeyeceğiz. Durmadan daha ileriye varmak için çalışacağız” dedi. Ailesi, arkadaşları ve hocaları başta olmak üzere bugüne kadar kendisine destek olan herkese teşekkür eden Yiğit Alp Can, tüm mezun arkadaşlarına başarı, mutluluk ve sağlık dileyerek konuşmasını tamamladı.    

 

 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Batu Can Yaman, fakültelerinin öğrenci kabulüne başladığı yıldan bugüne kadar ÖSYM sıralamasında ülkemizin devlet üniversiteleri arasında öğrenci tercihlerine göre ilk on diş hekimliği fakültesi içerisinde bulunduğunu ve en son teknolojik donanımı ve verdiği kapsamlı diş hekimliği eğitimi sayesinde tercih edilen devlet fakülteleri arasındaki haklı yerini almaya devam ettiğini söyledi. Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerine “Alanlarında tecrübeli, bilim ve teknolojiyi yakından takip edip katkı sağlayan, sürekli kendini yenileyen, yaptığı çalışmalarla ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde eden ve ses getiren çok kıymetli hocalarım, akademik çalışmalarınız ve eğitim-öğretim faaliyetlerinizle sizler öğrencilerimizi mezuniyet aşamasına getirdiniz. Bu gençler sizlerin eseridir. Sabırla ve fedakârca verdiğiniz katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı minnettarlığımı ifade etmek istiyorum” sözleriyle teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Yaman, mezun ailelerine de “Fedakârlıklarınız, çabalarınız ve emeklerinizle bugün bu mutlu ve gurur verici tabloyu aslında sizler oluşturmaktasınız. Mezuniyeti hak etmiş ve artık birer diş hekimi olan çocuklarınızla ne kadar gururlanıp övünseniz azdır” sözleriyle seslenerek şükranlarını sundu. Diş hekimliği mesleğinin Birleşmiş Milletler tarafından gelecekte de devamlılığını sürdürecek olan 6. meslek olarak bildirildiğini belirten Prof. Dr. Yaman, bu doğrultuda gelecekte bugünlere göre her zamankinden daha cesur, kendine güvenen, çağdaş ve kendisini yenileyen diş hekimlerine ihtiyaç duyulacağını ifade etti. Mezunlara seslenerek “Sizleri yetiştiren hocalarınız olarak asıl isteğimiz sizlerin; aklı hür, vicdanlarının sesini dinleyen, diş hekimi koltuğuna oturttuğu her hastaya anne-baba ve kardeş hassasiyetiyle yaklaşan, ahde vefalı, vatan, millet ve şanlı bayrağımız için var gücüyle çalışan hekimler olmanızdır” diyen Prof. Dr. Yaman, Diş Hekimliği Fakültesi’nin onların yuvası olduğunu ve hocaları olarak ihtiyaç duydukları her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Prof. Dr. Batu Can Yaman genç diş hekimlerini “Sizleri şahsım ve tüm öğretim üyesi arkadaşlarım adına ayrı ayrı tebrik ediyor, yürüyeceğiniz hayat yolculuğunda başarılar diliyorum” sözleriyle uğurladı.

 

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir’in eğitimdeki yarım asırlık çınarı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin bir yandan sahip olduğu fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, enstitü ve bilimsel araştırma merkezlerinde eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütürken, diğer yandan bünyesinde yer alan Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Diş Hastanesi ile bölgesel sağlık hizmeti vermekte olduğunu ve Üniversitemiz kampüsünde binlerce vatandaşımızın eğitim-öğretim dışında sağlık ve sosyal alanlarda hizmet aldığını belirtti ve bu kapasitenin Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ailesi olarak kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Mezunlara seslenerek diş hekimliğinin çağın gereklerine ve teknolojik gelişmelere göre kendini yenilemeyi, güncel ve dinamik bir bilgi birikimine sahip olmayı zorunlu kılan bir meslek olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çolak, bugünün genç diş hekimleri olarak onların da bu hassasiyetle meslek hayatları boyunca bilim ve teknolojinin rehberliğinde kendilerini yenileyerek mesleklerini en iyi şekilde icra edeceklerine inandıklarını kaydetti. Prof. Dr. Kamil Çolak, genç diş hekimlerinden Üniversitemizde almış oldukları eğitim-öğretime güvenmelerini istediğini çünkü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde onları; düşünen, sorgulayan, araştıran ve kendini geliştiren mezunlar olarak yetiştirmek için emek harcadıklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak ESOGÜ’lü genç diş hekimlerinin iyi yetişmelerine özveriyle katkıda bulunan tüm Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğretim elemanlarına teşekkürlerini sundu. Mezunlara “Mustafa Kemal Atatürk, istiklal ve Cumhuriyetimizi sizlere emanet etmiştir. Bugün, bizlerin de sizden en büyük beklentisi bu emanete sahip çıkarken, vatanına ve milletine gönülden bağlı; diline, tarihine, kültürüne ve manevi değerlerine sahip çıkan, vizyon sahibi bireyler olarak toplumdaki yerlerinizi almanızdır” sözleriyle seslenen Prof. Dr. Kamil Çolak, tüm mezun ailelerine de özveri ve fedakârlıkları için teşekkür etti ve bu çabalara layık olmak için ellerinden geleni yapan ve beş yıllık zorlu diş hekimliği eğitim sürecini başarıyla tamamlayan genç mezunlarla kendilerinin de en az onlar kadar gurur duyduklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak ESOGÜ’lü genç diş hekimlerini, “Hayatta hedeflerinize ulaşmak yolunda kendinize güvenin ve önünüze çıkan engeller sizi asla umutsuzluğa düşürmesin. İlerleyen kariyerlerinizde karşılaşacağınız zorlukları aşarken, aldığınız eğitimin ışığı her zaman yolunuzu aydınlatsın. Sizlerle gurur duyuyor, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir hayat diliyorum. Yolunuz açık olsun” sözleriyle uğurladı.      

 

 

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak dönem birincisi Diş Hekimi Yiğit Alp Can’a mezuniyet belgesini verdi. Sonrasında dönem birincisi Diş Hekimi Yiğit Alp Can mezuniyet kütüğüne dönem plaketini çaktı. Daha sonra sırasıyla okullarını dereceyle bitiren mezunlara ve tüm mezunlara mezuniyet belgeleri verildi. Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Arzu Beklen tarafından mezunlara Diş Hekimliği Andının okutulmasının ardından, keplerin topluca havaya atılmasıyla tören sona erdi.                      

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli? play

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

17 Temmuz 2024

Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi | Esra Orum Çattık