Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kitap Kahve Açıldı

5 Temmuz 2024 - Cuma

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Üniversitemize kazandırılan “Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kitap Kahve” adlı tesisin açılışı; Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun ve Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek ile diğer yöneticilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Açılış sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi. 

 

Açılışta konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Türkiye Diyanet Vakfı’na tesisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne kazandırmasından dolayı Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında teşekkür etti. Kafeteryanın yanı sıra kitap satışı yapılacak olan, konferans ve okuma salonlarının yer aldığı böyle bir esere emeği geçen herkese şükranlarını sunan Prof. Dr. Kamil Çolak, tesisin üniversiteye hayırlı olmasını diledi.  

 

Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise bizim medeniyetimizin kitap medeniyeti olduğunu; kitap, kalem, kütüphane konularına önem verdiğimiz asırlarda hep yükseldiğimizi ve dünyaya iyilik yolunda yön verdiğimizi ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak açmış oldukları kitabevlerinde gençlerin ve öğrencilerin daha çok okumasına önem verdiklerini belirten Prof. Dr. Ali Erbaş, okumadan ve yazmadan en iyi olmamızın mümkün olmadığını dile getirdi. Prof. Dr. Ali Erbaş böyle bir ortamı kendilerine hazırlamalarından dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak’a ve kitabevine emeği geçen herkese teşekkür etti.     

 

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli? play

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

17 Temmuz 2024

Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi | Esra Orum Çattık