Üniversitemizde Kariyer Günleri 2019 Buluşması

25 Nisan 2019 - Perşembe

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ’Kariyer Günleri 2019’, ESOGÜ Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak ile Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri, firma temsilcileri ve öğrenciler katılım gösterdi, sektör temsilcileri öğrencilerle buluştu.

Etkinliğin açılışında konuşan Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Karamancıoğlu, beşincisini gerçekleştirdikleri Kariyer Günleri etkinliklerine bu yıl 35 firma ile Elektrik, İnşaat, Jeoloji, Kimya ve Makine Mühendisliği oda temsilciliklerinin katıldığını belirtti.  ESOGÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerinin sanayi ile işbirliği içinde çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Abdurrahman Karamancıoğlu, bu işbirlikleri ile katma değeri yüksek ürünlerin tasarım ve imalat süreçlerine katkıda bulunduklarını ifade etti.  Firma yöneticilerine seslenen Prof. Dr. Abdurrahman Karamancıoğlu, ESOGÜ mezunlarının nitelikli insan kaynağı olarak iş hayatına hazır olduklarını ve bunun en önemli göstergesinin halen önemli ulusal ve uluslararası mühendislik firmalarında çalışan mezunlar olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasını yapan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ise konuşmasında kariyer seçiminin önemini vurguladı. Kendilerini gerek akademik, gerekse sosyal anlamda donanımlı birer birey olarak yetiştirmeleri yönünde öğrencilere tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Kemal Şenocak, esnek ve çok yönlü düşünebilme, yenilikçi bakış açısı, değişime açık olma gibi özelliklerin gençlere her zaman ve koşulda ilerleyiş sağlayacağını kaydetti. Sektör temsilcileri için nitelikli insan kaynağının taşıdığı öneme de değinen Prof. Dr. Kemal Şenocak, insan gücünün doğru kullanıldığı taktirde işletmelerde gelişimin anahtarı olacağını belirtti. Rekabet koşulları gereği firmaların olayları farklı boyutlarıyla ele alan bireylere ihtiyaç duyacaklarının altını çizdi.

Etkinlik açılış konuşmalarının ardından firma temsilcilerinin tecrübe paylaşımı ile devam etti. Sarar Giyim Protokol Müdürü Alaattin Çoban, Ctech Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Cüneyd Fırat, Türk Havacılık Uzay Sanayi Alım Uzmanı Habip Mesut Şener ve Teknik Malzeme R&D Engineering Koordinatörü Nuri Şişman yaptıkları sunumlarla kendi firmalarının ürün ve hizmetlerini tanıtarak, iş ve staj olanaklarıyla ilgili öğrencileri bilgilendirdiler. Ardından standa alanına geçilerek Kariyer Günleri 2019'a katılan firma ve meslek odalarının stantları gezildi, öğrenciler firmalar hakkında bilgi aldı.

 

İletişim için E-posta: basinhalk@ogu.edu.tr
ESOGÜ Gündem play

ESOGÜ Gündem

4 Ocak 2022

Sağlık Ekonomisi Nedir? | Doç. Dr. M. Fatih Önsüz