BİGG TEAM 2023-2 Yeşil Büyüme Çağrısı

Publish Date: 16 November 2023 - Thursday

BİGG TEAM, TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG) 1. aşama uygulayıcı kuruluşudur. TÜBİTAK 1512-Girişimcilik Destekleme Programı (BiGG) ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

BİGG TEAM, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, ESALBA Metal Sanayi Aş., Migros Ticaret Aş., Renault, Tat Gıda Aş., Vitra Karo, Vestel Ventures ve Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün işbirliği ile oluşturulmuştur.

2023-2 BİGG TEAM Yeşil Büyüme Çağrısı ile İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik, Temiz ve Döngüsel Ekonomi, Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı, Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım, Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım konularında iş fikrine sahip ve geliştirmek isteyen girişimci adayları desteklenecektir.

Başvuru formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdC5DdtwAlTd4trxBsIGKPZkN4wlPHaT8z6eElIrtoUWPaWeA/viewform?pli=1

 

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli? play

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

17 July 2024

Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi | Esra Orum Çattık