From ESOGU

Diş Hekimliği Fakültesi 2024 Mezunlarını Verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 2024 Mezunlarını Verdi

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 2024 yılı mezunlarını Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verdi. Törene Üniversitemiz Yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Eskişehir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aydemir de katıldı.   

Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Düzenlendi

Üniversitemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Düzenlendi

Üniversitemizde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma programında, vatanımız ve bayrağımız için canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitleri anıldı. Program Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen anma töreni ile başladı. Tören Üniversitemiz Yönetimi ile akademik ve idari personelimizin katılımları ile gerçekleştirildi.   

ESOGÜ Dünya Genelindeki 8 Sıralama Kuruluşunun Listesinde!

ESOGÜ Dünya Genelindeki 8 Sıralama Kuruluşunun Listesinde!

Türkiye’deki üniversiteleri akademik performanslarına göre sıralayan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı “2023 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu” başlıklı raporu yayınladı. Verilere göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ); Türkiye’den URAP, Amerika’dan US NEWS&WORLD REPORT, İngiltere’den THE, İspanya’dan WEBOMETRICS ve SCIMAGO, Arap Emirlikleri’nden CWUR, Rusya’dan RUR ile Hollanda’dan Leiden sıralama kuruluşlarının raporlarında yer alarak adını listeye yazdıran tek Eskişehir üniversitesi oldu. 8 sıralama kuruluşu listesinde yer alan ESOGÜ bu başarısını Bursa Uludağ, Sabancı, Çukurova, Fırat, Akdeniz, Kocaeli üniversiteleri ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile paylaştı.

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli? play

Tercih Döneminde Nelere Dikkat Edilmeli?

17 July 2024

Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi | Esra Orum Çattık